گروه گفتگو و تحلیل و سیگنال فارکس وارز های دیجیتال : @forexihachat

آموزش تصویری ثبت نام در صرافی ارزدیجیتال و خرید و فروش بیت کوین

عوامل تعیین کننده قیمت بیت کوین چیست؟

یزان عرضه و تقاضای بیت کوین در بازار
هزینه تولید بیت کوین در فرایند استخراج
پاداش ماینرهای بیت کوین برای تایید معاملات در بلاک چین
تعداد رمزارزهای رقیب
صرافی هایی که در آن معامله می شود
قوانین مربوط به فروش
مدیریت داخلی

خریدن بیت کوین با خریدن سهام یا اوراق قرضه تفاوت دارد زیرا بیت کوین یک شرکت نیست. در نتیجه هیچ گونه ترانامه شرکتی یا فرم خاصی برای بررسی وجود ندارد.

برخلاف سرمایه گذاری در ارزهای سنتی، بیت کون توسط یک بانک مرکزی منتشر نشده و هیچ حکومت و دولتی هم پشتوانه آن نیستند، و به همین دلیل سیاست مالی، نرخ تورم، و اندازه گیری های رشد اقتصادی که به صورت رایج بر ارزش یک ارز خاص اثر دارند در ارتباط با بیت کوین تاثیری ندارند.

قیمت بیت کوین متاثر از این عوامل است: میزان عرضه و تقاضای بیت کوین در بازار، تعداد رمزارزهای رقیب، صرافی هایی که در آن معامله می شود
عرضه و تقاضا

کشورهایی که نرخ ارز خارجی در آنها مشخص و ثابت نیست می توانند به صورت جزئی بر نحوه گردش پول خود کنترل داشته باشند و این کار با تنظیم نرخ تنزیل، تغییر ذخیره مورد نیاز، یا درگیر شدن در فعالیت های بازار باز به انجام می رسد. یک بانک مرکزی می تواند با استفاده از چنین گزینه هایی به صورت بلقوه بر نرخ ارز تاثیر داشته باشد.

عرضه بیت کوین به صورت تحت تاثیر قرار می گیرد. اول، پروتکل بیت کوین است که اجازه تولید به نرخی ثابت را صادر می کند. بیت کوین های جدید زمانی به بازار وارد می شوند که ماینرها بلوک های معاملاتی را مورد پردازش قرار می دهند و نرخ ارائه بیت کوین های جدید به گونه ای طراحی شده که به مرور زمان کاهش یابد. برای مثال، میزان رشد ارائه بیت کوین های جدید از 6.9% در سال 2016 به 4.4% در سال 2017 و سپس به 4% در سال 2018 کاهش پیدا کرده است. این موضوع سبب به وجود آمدن سناریوهایی می شود که در آنها تقاضا برای بیت کوین با نرخ بیشتری نسبت به عرضه آن افزایش پیدا کند و همین مورد سبب بالا رفتن قیمت ها می شود. کاهش سرعت رشد گردش بیت کوین به دلیل نصف شدن پاداش استخراج بلوک ارائه شده به ماینرهای بیت کوین است و می توان آن را نوعی تورم مصنوعی برای اکوسیستم رمزارزها دانست.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

آموزش فارکس

سیگنال فارکس

مقایسه بروکر های فارکس

لایسنس نود 32